KOORIMUUSIKA ESITLUS MESSIL EUROPA CANTAT

Eesti koorimuusika oli esindatud 27. juulist 08. augustini rahvusvahelisel koorifestivali Europa Cantat Expol Ungaris, Pecsis. Eesti Muusika Infokeskus koostöös Eesti Muusika Arenduskeskusega oli messil väljas oma boksiga - tutvustati eesti koorimuusikat ja müüdi noote.

Loe edasi:
AVASTADES EESTI KAASAEGSET MUUSIKAT

Budapesti Muusikakeskuse (BMC) raamatukogus 15. oktoober 2015.a.

15. oktoobril 2015.a. toimus Eesti Instituudi Ungari esinduse ja Eesti Muusika Arenduskeskuse eestvedamisel eesti kaasaegset muusikat tutvustav loeng­vestlus, mida viisid läbi heliloojad Tatjana Kozlova­ Johannes ning Balázs Horváth.

Balázs Horváth on ungari noorema põlvkonna helilooja ja dirigent, kellel on head sidemd eesti kaasaegse muusika ja heliloojatega. Alates 2002. aastast õpetab ta Budapesti Muusikaakadeemias kompositsiooni ja muusikateooriat. Balázs Horváth’i teoseid on esitatud nii Ungaris kui mitmel pool Euroopas nüüdismuusika festivalidel. Tema juhitud Ungari kammerorkester Anima Musicae esitab tihti ka nüüdisheliloojate loomingut. 2014 aasta detsembris toimus Budapestis koos Iris Ojaga Balázs Horváth’i juhatusel Anima Musicae ettekandes Eugene Birmani Ilvese ja Krugmani Twitteri­debatil põhinev „Nostra Culpa”.

Tatjana Kozlova­ Johannes õppis aastal 2002 Ungari Muusikaakadeemias ning on sellest ajast tuttav mitmete ungari kaasaegsete heliloojatega, sh Balázs Horváthiga.Eesti kaasaegse muusika õhtu kulges ungari ja inglise keeles ning kahe helilooja vestlusest tekkinud sünergia avaldas kuulajatele väga head muljet ning viis sisuka ja põneva dialoogini. Lisaks heliloojatele tutvustati kuuljatele ka Eesti interpreete,ansambleid ja koore. Loeng­vestluse käigus räägiti Tõnu Kõrvitsa, Helena Tulve, Mirjam Tally, Jüri Reinvere, Märt­ Matis Lille ja Tatjana Kozlova­ Johannese loomingust.


Esitlus oli väga põhjalik ja huvitav ning sellest on valminud videosalvestis:
https://www.youtube.com/watch?v=f5wpzwWzLRI


Kohaletulnud publikul oli võimalus saada infot ka muusikatrükiste kaudu ­ Eesti Muusika Infokeskus oli selleks puhuks kohapeale saatnud valiku meie heliloojate plaate ja trükiseid.


Esitlus toimus Budapesti Muusikakeskuses, mis on üks Eesti Instituudi Ungari esinduse olulisimaid partnereid Budapestis. Möödunud aastal alanud Eesti jazzkontsertide sarjale lisandus veebruarist ühiselt läbi viidud ürituste nimekirja Arvo Pärdi filmiõhtute sari ning professor Toomas Siitani 9­10. oktoobril peetud loengud Arvo Pärdi loomingust.


Nii Eesti Instituudi Ungari esinduse juhataja Monika Segesdi kui Eesti Muusika Arenduskeskuse juht Marge Raun toonitavad sarnaste esitluste korraldamise vajalikkust ka edaspidi, kuna see võib tasapisi viia hea koostööni Eesti ja Ungari heliloojate ja muusikute vahel. Üheks heaks võimaluseks on 2018. aastal Budapesti plaanitud kontsertide sari, mida soovime korraldada Eesti100 puhul koos Ungari Muusikaakadeemia ning Budapesti Muusikakeskusega.


Balázs Horváth’i koduleht:
http://www.balazshorvath.com/current.htmlVale of Glamorgan Festival


12 - 13 mai 2015, Wales


2015. aasta kaasaegsete heliloojate teoste tutvustamisele orienteeritud Vale of Glamorgan festival on pühendatud Arvo Pärdi 80.-ndale juubelile.
Arvo Pärdi muusika kõlab kõigil festivali kontsertidel ja kõigi festivalil üles astuvate koosseisude (9 koosseisu) esituses. Seega on festivali publikul suurepärane võimalus osa saada muusikakorüfee kõige erinevamatest teostest elavas ettekandes.
Festivalil tulevad esitamisele veel järgmiste eesti heliloojate teosed: Veljo Tormis, Helena Tulve, Jaan Rääts, Erkki-Sven Tüür, Tõnu Kõrvits ja Toivo Tulev.

Festivalist teeb otseülekanded raadiojaam BBC3, kus kontserte tutvustab Stephen Johnson – pianist, helilooja ja väga hinnatud muusikaajakirjanik, kes teeb kaastööd ka väljaannetele The Independent,The Guardian, BBC Music Magazine ja Gramophone.
Kontsertide formaat ei ole Vale of Glamorgan festivalil tavapärane –EFK kontserdile eelneb Peter Reynoldsi juhitud sessioon “The Music of Arvo Pärt and New Music in Estonia”.

Festivalil esindavad Eestit: 
 21. mai 2015: Eesti Filharmoonia Kammerkoor (dirigent Kaspars Putnins)
 22. mai 2015: Tallinna Kammerorkester (dirigent Kristjan Järvi,  solistid: Kristina Blaumane - tšello, Ceri Wynne Jones - harf)
 23. mai 2015 EFK ja TKO koos festivali lõppkontserdil 

Tutvu lähemalt festivali ja kavaga siit; http://valeofglamorganfestival.org.uk

Muusikaettevõtluse ja -ekspordi  arendamine, II etapp

7. jaanuar 2014 - 31. detsember 2014

Projekti käigus viiakse ellu ja/või toetatakse erinevaid turundusprojekte, siia hulka kuuluvad nii showcase üritused, välismessid kui festivalid. Käesolevas projektis on EMAK fookuses klassikalise muusika vallas eelkõige lähinaabrite (Soome, Poola) muusikaturud.

Tallinn Music Week korraldamine
Eesti Muusika Arenduskeskus toetab popmuusika eksporti läbi populaarse muusikanädala Tallinn Music Week 27-29.märtsil 2014.

Välismessidel osalemine

Eesti Muusika Arenduskeskus toetab Eesti delegatsioonide osalemist järgmistel rahvusvahelistel välismessidel:
- Jazz Ahead 24.-27. aprillil 2014 Saksamaal Bremenis rahvusvaheline jazzmuusika mess.
- 7.-14. augustil 2014 osaleb Eesti Kooriühing Lõuna-Koreas Seoulis koorimuusika maailmasümpoosionil.
- Pärimusmuusika showcase muusikamessil WOMEX.

Täiendavad turundusprojektid, mida Eesti Muusika Arenduskeskus toetab
- Eesti Muusika Infokeskuse digilevi projekt
- Rahvusvahelise Pärnu Muusikafestivali raames 16. juulil, 2014 eesti muusikute esitluskontsert/showcase.

Showcase üritused
- Eesti klassikalise muusika showcase Poolas 25. oktoobril 2014  Poolas Nostalgia festivali raames.
- Eesti klassikalise ja jazzmuusika showcase Soomes, Helsingis 18. novembril 2014 koostöös Eesti Saatkonnaga Helsingis.

Koolitused
- Eesti Muusika Arenduskeskus jätkab muusikaettevõtlusele suunatud koolitussessioonidega, mis on seekord vabas vormis ning avatud formaadis “Kogemuskohvik”.