EMAK alustab Kogemustubade sarja

märts 2017

Eesti Muusikaettevõtluse Arenduskeskus alustab Kogemustubade sarjaga. Kogemustoad on järg mõni aasta tagasi EMAK'i läbiviidud populaarsetele Kogemuskohvikutele.

Kogemustuba toob kokku muusikaettevõtjad, heliloojad, esitajad jt muusikavaldkonna tegijad. Nagu nimigi ütleb, on see koht, kus saab vahetada teadmisi ja kogemusi. Kogemustuba on koht, kus muusikavaldkonnas tegevatel inimestel on võimalik kuulata loomemajandusega seonduvaid mõttevahetusi, arutelusid praktilistel teemadel - raamatupidamine ja maksud, esitajate ja autorite õigustega seotud küsimused, valdkondadeüleste koostöövõimaluste mõtted, ettevõtlusega alustamine ja ettevõtlusvormide erinevused jne.
EMAK'i tegevjuhi Marge Rauni sõnul on Kogemustoa korraldamise vajadus tulnud valdkonna seest. Teemadering on kokku pandud valdkonnas tegutsevate inimeste vajadusi silmas pidades. Kogemustoa esinejad on inimesed siitsamast - meie seast. Esimeses kogemustoas räägib raamatupidaja Elo Mägi ettevõtlusvormidest ja nende erinevusest ning maksudest. Saab uurida, milline ja miks sobib kõige paremini loomeettevõtjale, heliloojale, esitajale. Kätlin Truus (Mamma Mia Laulustuudio) ja Lauri Jõeleht (Pirita Kitarristuudio) on muusikud ja ettevõtjad ning jagavad ettevõtjana tegutsemise alustamise ja igapäevase tegutsemise kogemusi.
Sel kevadel on kavas kokku kutsuda kolm Kogemustuba, üks kord kuus.

Kogemustuppa on oodatud kõik, kellel on vastavate teemade vastu huvi. Esimene kohtumine toimub 9. märtsil Heliloojate Liidu maja kohvikus Seitse C, algab kell 18.

Sündmus on leitav FB-s