EV 100 sündmus: näitus "Arvo Pärt - tuntud ja tundmatu" Varssavi kuningalossi hoovis

juuni 2017

Arvo Pärdi muusika on puudutanud ja mõjutanud paljusid kuulajaid kõikjal maailmas. 2005 aastal valminud näitus "Arvo Pärt - tuntud ja tundmatu" sai Eesti Euroopa Liidu Nõukogu eesistumise ja Eesti Vabariik 100 sündmuste raames esitamiseks uuendatud.

Täna sai üles Arvo Pärdi näitus Varssavi Kuningalossi hoovis. Arvo Pärdi muusika on maailmas väga tuntud ja see on puudutanud ning mõjutanud väga paljusid inimesi. Näitus räägib helilooja loo – tema päritolust, lapsepõlve ja kujunemisaastatest. See lugu on üks osa Eesti loost, tuues kuulajale lähemale seda keskkonda ja kujunemislugu, milles on sündinud muusika, mida nii palju teatakse. Näitus liigub koos eesti interpreetide ja kooridega kaasa erinevatesse kontserdipaikadesse – antud juhul Varssavi kuningalossi hoovi, kus toimub suurejooneline muusikafestival Muusika-aiad (http://www.ogrodymuzyczne.pl). Käesoleval aastal on festivali fookuses eesti muusika. Arvo Pärdi loomingut esitavad festivalil ansambel Vox Clamantis ja ETV Tütarlastekoor.

Näitus on avatud 1.07-26.07.

Näitus jõudis Varssavisse kuningalossi hoovi tänu Eesti Teatri- ja Muusikamuuseumi, Eesti Suursaatkonnale Varssavis ja Eesti Muusikaettevõtluse Arenduskeskuse koostööle.

Vaata ka: https://www.facebook.com/soundofestonia/