Moskvas Glinka muuseumis avati näitus "Arvo Pärt. Tuntud ja tundmatu"

juuni 2018
Tükike Eestit on EV100 toetusel Moskvas taas rohkem näha. Näituse "Arvo Pärt. Tuntud ja tundmatu" vene keelne näitus avati Moskvas, Glinka muuseumis. Eesti teatri- ja muusikamuuseumi ekspositsioonis on ära märgitud helilooja elu põhilised tähised. Arvo Pärdi muusika populaarsus Venemaal aastatega üha kasvab. 

Eesti Muusikaettevõtluse Arenduskeskuse, Teatri- ja Muusikamuuseumi ja Suursaatkonna koostöös Glinka muuseumisse jõudnud näitus on üks osa EV100 sündmustest. Näitus äratas juba enne pidulikku avamist tähelepanu ja oli väga oodatud.

"Ta on tõesti väga huvitav muusikutele, kuulajatele ja isegi meile, muuseumiteadlastele. Arvestades seda, kuidas inimesed reageerivad sellise näituse avamisele, võib öelda, et see on meile võib-olla tähtsam, kui mõned meie klassikud," rääkis Venemaa muusikamuuseumi Sergei Prokofjevi muuseumi juhataja Irina Belaja.

Venemaa spetsialistide ja melomaanide jaoks on Arvo Pärt juba ammu maailma muusikamaastiku lahutamatu osa. Tema austajate arv Venemaal kasvab viimastel aastatel pidevalt.
Allikas: ERR.EE
Pikemalt loe pressiteadet siit.

Näitust saab edaspidi vaadata erinevates Venemaa paikades. Katsume saatkonna abiga sellest ka jooksvalt teada anda.


Aitäh Glinka muuseumile, Eesti Suursaatkonnale ja Dimitrile, Teatri- ja Muusikamuuseumile ja Kristole, Arvo Pärdi Keskusele ja EV100 toimkonnale, kellega koostöös näituse uuendamine ja Moskvasse toimetamine teoks sai.


Foto näituse avamiselt, autor D. Mironov