Seitseteist Eesti festivali pälvisid Euroopa Festivalide kvaliteedimärgi

mai 2017
Euroopa Festivalide Liit tunnustab igal aastal festivale EFFE kvaliteedimärgiga. Tänavu said Eestist vastava tunnustuse 17 festivali. 

Esimest korda said EFFE märgise kuus festivali, nende hulgas nii Matsalu loodusfilmide festival, Linnateatri Talveöö unenägu kui ka näiteks jõulumuusikafestival Kirikupühad Maarjamaal. EFFE mõte on tunnustada festivale, kes on silmapaistva kunstilise kvaliteediga ja innovaatilised Euroopas. Ühe suure eesmärgina loodavad festivalide juhid rohkem just kodumaist koostööd festivalide vahel.

Üksteist festivali said kvaliteedimärgi teist korda, sealhulgas ka Jazzkaar, mille korraldaja Anne Erm leiab, et eelkõige on tegu tunnustusega festivali korraldajatele ja märk garanteerib, et tegu on kvaliteetfestivaliga. "Meil on uhke olla selles Euroopa festivalide seltskonnas, sest me tunneme end osana Euroopast," sõnas Erm.

Festivalidel on plaanis ühispöördumine kultuuriministeeriumile, et festivalide liit saaks riigilt rohkem toetust ja seeläbi kodumaised festivale Euroopas.

Toimetaja: Kaspar Viilup

Allikas: "Aktuaalne kaamera"